Повереница за заштиту равноправности, Бранкица Јанковић каже да се у Србији питање родне равноправности све чешће у јавности представља као проблем, као и да је евидентно да женских гласова и мишљења нема довољно у вестима и емисијама на одређене теме.
У Србији су дискриминацији посебно изложене жене са инвалидитетом, самохране мајке, Ромкиње, рекла је Јанковић и нагласила да је након три године од усвајања дошло до промена ставова према закону о родној равноправности, и да се јавио отпор према њему, а као главни аргумент наводи да води нарушавању националног идентитета.
Повереница оцењује да су жене и девојчице у неким областима у непогоднијем положају од мушкараца, као и да женска права нису одвојива од мушких, односно да људска права не познају веру, нацију или расу. „Ситуација је у погледу људских права другачија је него некада, пре свега јер су се жене избориле за основна права. Искорак жене праве и данас, поготово у јавном простору, а медији представљају значајан и утицајан канал за преношење порука. Посебно је важно што медији могу да допринесу разбијању предрасуда“, рекла је Бранкица Јанковић.